X

برندسازی و برندینگ

برندسازی و برندینگ از جمله واژگان مهمی هستند که بسیاری از صاحبان کسب و کار، شرکت ها و سازمان ها اهمیت خاصی به آن می دهند. اما قبل از هر چیز باید گفت که این دو واژه از لحاظ علمی و اجرایی تفاوت بسیاری با یکدیگر دارند و جایگاه هر یک قابل تامل است.

در فرآیند برندسازی، ایجاد و طراحی هویت برند و اطلاع رسانی آن از طرق مختلف تبلیغاتی و برنامه های اطلاع رسانی اهمیت دارد. اما در فرآیند برندینگ ارزش مطلوب برند برای متقاضیان و یا عموم مردم خلق می شود.
این ارزش مطلوب می تواند شامل یه تجربه خوب، خاطره خوش، حس و تداعی ذهنی مناسب باشد که می تواند سال های سال پا برجا بماند.

برندسازی با مطالعه جامعه هدف، بررسی رقبا و رسیدن به ایده آل شخصیت برند آغاز می شود. از این رو اولین قدم در برندسازی طراحی نام تجاری و طراحی لوگو با توجه به شاخصه های فعالیتی آن کسب و کار است. همه شاخصه های بصری مانند اسم، لوگو، شعار، فونت و طراحی شرکتی به عنوان یک ابزار برای برندسازی و برندینگ می باشند.
این ابزارها کمک به درک مشتریان نسبت به نوع محصولات و خدماتتان می کند. اما در قدم های بعدی ایجاد یک ذهنیت خاص برای برند در افکار عمومی و یا مخاطبان خاص اهمیت دارد. این ذهنیت خاص و مثبت باعث می شود شما بتوانید عموم مردم و یا مخاطبان خاص را به سمت خود جذب کنید و یا به عنوان مشتریان کلیدی، آن ها را حفظ نمائید. زمانی که یک برند به عنوان یک برند برتر معرفی می شود، سودآوری آن به واسطه حفظ مشتریان وفادار و کلیدی خود ارتقاء می یابد.

برندینگ

خدماتی که آژانس خلاقیت بلتیش در زمینه برندسازی ارائه می دهد

انتخاب شعار برندینگ و تبلیغاتی مناسب و اثرگذار

انتخاب و طراحی نام تجاری متناسب با هویت برند

طراحی کتابچه هویت بصری برند (طراحی لوگو و...)

معرفی و شناساندن قابلیت های سازمان به مخاطبان

تحقیقات بازار و ارائه راهکار ایجاد برتری نسبت به رقباء

طراحی و اجرای تبلیغات نوین در حوزه معرفی برند

مشاوره کسب و کار، مشاوره بازاریابی و مشاوره تبلیغات

تنظیم گزارش های آماری فرایند برندسازی و برندینگ

 
 
 

دلایل اصلی برندسازی و برندینگ:

 • سبقت گرفتن نسبت به رقباء
 • ایجاد مشتریان و مخاطبان وفادار
 • دسترسی راحت تر به مشتریان
 • فروش بیشتر خدمات و محصولات
 • تائید و افزایش اعتبار کسب و کار
 • کاهش هزینه های تبلیغاتی
 
 
 

ابزارهای کلیدی در جهت برندسازی :

 • روابط عمومی موثر
 • تبلیغات کلیدی
 • پشتیبانی پس از فروش
 • بازاریابی مستقیم
 • اسپانسرینگ

در برندینگ باید به دنبال ایجاد وجه تمایز برند خود با دیگر برندهایی که فعالیت مشابه با شما دارند، باشید. در فرایند برندینگ اعتبار برند ارتقاء یافته و به شهرت آن افزوده می شود و جایگاه یابی برند صورت می پذیرد. در بعد رقابتی نیز فروش بیشتر محصولات و خدمات نسب به رقبا اتفاق می افتد.
از این رو می توان از برندسازی و برندینگ به عنوان یک روش کلیدی در تولید ثروت نام برد.

از طرفی باید به این نکته اشاره کرد که برند یک شرکت خود می تواند به دارایی ناملموس آن شرکت تبدیل شود. از این رو شنیدن اسم آن برند توسط افراد مختلف خود می تواند گونه ای از تبلیغات به شمار آید. کسانی که اقدام به راه اندازی کسب و کار می کنند باید تفکر برندسازی و برندینگ را در خود تقویت نمایند و باید بدانند بدون آن تفکر اشتباهی بزرگ را مرتکب می شوند. این تفکر باید در مدل کسب و کار و طرح توجیهی (بیزیس پلن) گنجانده شود.

همانطور که گفته شد از راهکارهای اصلی و حرفه ای برای برندینگ، تبلیغات موثر است. تبلیغات مناسب علاوه بر دیده شدن توسط مخاطبان، باعث ایجاد شهرت برند در بین آن ها می شود. از مهمترین فعالیت های تبلیغاتی، بازاریابی اینترنتی می باشد که باید نگاه ویژه ای نسبت به آن داشت.

دی ان ان